KNX Aydınlatma Otomasyonu

HELEN MÜHENDİSLİK Mühendislik, uzman mühendis kadrosu ile aydınlatma otomasyonu sistemleri alanında projelendirme, devreye alma süreçlerini etkin ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. 1+0 daireden, hava limanlarına kadar geniş proje çeşitliliğinde hizmet verebilmektedir. KNX’in marka bağımsız bir sistem olmasının sağlayacağı avantaj sayesinde her projenin kendi ihtiyacına yönelik özel çözümler sunabilmektedir. Bu sistemi etkin kullanan projelerde müşteri ve çözüm odaklı birçok fonksiyonu, markayı ve ürünü bir araya getirebilmekte, doğru ürün seçimi ve entegrasyon kabiliyetini devreye sokabilmektedir.
Biriktirdiği tüm tecrübeyi müşteri beklentileri ile birleştirerek tüm KNX sistemlerini ihtiyaç duyulandiğer tüm sistemlerle entegrasyonu sağlayarak maksimum verimlilik gerçekleştirmektedir.
Aydınlatma otomasyonunda konvansiyonel balastların hat bazlı kontrollerinin yanı sıra endüstriyel tesisten otellere kadar bir çok alanda kullanılan dali balastların, dali getway’ler ile programlanması sayesinde, armatür ve grup bazlı kontroller, sensörler yardımıyla sabit ışık seviyesinin kontrolü ile enerji verimliliği sağlanmaktadır. Dali balastların kontrolü ile lamba arızası, elektriksel hat arızası, lamba ömrü ve acil kitli armatürlerin batarya doluluk oranı, süre, fonksiyon testleri yapılarak detaylı raporlamaları ile tesisin sürdürülebilirliğini sağlayacak birçok avantaj sağlamaktadır.